BioCam pozyskał 2 mln zł od Level2 Ventures na dalszy rozwój kapsułki endoskopowej wspieranej AI

Dzięki naszym usługom, MŚP mogą czerpać korzyści z technologii, które dotąd były dostępne głównie dla dużych korporacji, zyskując przewagę konkurencyjną oraz zapewniając bezpieczeństwo danych zgodnie z aktualnymi regulacjami. Founderom i Menedżerom naszych spółek portfelowychoferujemy Development 4Startups Program, który pozwala na szybkiewzmocnienie kompetencji menedżerskich w kluczowych dla rozwoju startupu obszarach. „CTHINGS.CO jest jedną z najszybciej rosnących spółek Niebieskie chipy Rosji z naszego portfela. Cieszymy się, że jego potencjał docenił również Level2 Ventures i razem z nim możemy dostarczyć spółce środków, by dalej wspierać jej wzrost. Wrocławskiemu startupowi BioCam udało się opracować system, który pozwala na badanie całego układu pokarmowego w warunkach domowych. Zasilana sztuczną inteligencją, precyzyjna i bezbolesna metoda badania endoskopowego pozwala na wczesne wykrycie schorzeń przewodu pokarmowego, w tym nowotworów złośliwych.

Newag miał 14,67 mln zł zysku netto, 24,51 mln zł zysku EBITDA w I kw. 2024

Suma zewnętrznego finansowania BioCamu, jakie spółka pozyskała od 2020 roku, wynosi około 10,5 mln zł. Firma Sea Machines Robotics z siedzibą w Bostonie działa w dziedzinie autonomicznych systemów pilotowania dla statków morskich. Technologia ta pozwala na autonomiczne i zdalne sterowanie statkiem, pełną kontrolę systemów pokładowych oraz zmniejszenie zaangażowania pracy ludzkiej dzięki automatyzacji procesów pokładowych.

Level2 Ventures i RKKVC wzięły udział w międzynarodowej rundzie 
inwestycyjnej Sea Machines

Planujemy pozyskać 5-6 spółek do naszego portfela, będziemy baczniej przyglądać się e-commerce, marketplace i fintech infrastructure. Dodatkowo w pierwszym kwartale oficjalnie startujemy z miniMBA dla menedżerów – jednym z głównych bloków Development 4Startups Program. Równolegle dla naszych spółek będziemy, tak jak dotychczas, realizować aktywności z zakresu wsparcia biznesowego – w tym, sesje i warsztaty strategiczne, marketingowe, sprzedażowe, doradztwo i bieżące wsparcie. Będziemy też szerzej obecni na wydarzeniach dla startupów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Salesbook to platforma akceleracji sprzedaży oferowana w modelu SaaS, która wspomaga i automatyzuje pracę przedstawicieli handlowych, zwiększając ich efektywność o ponad 50%.

Through genuine partnership TO GLOBAL SUCCESS

BioCam pozyskuje kolejne finansowanie – fundusz Level2 Ventures zainwestował 2 mln zł i wesprze spółkę w dalszym rozwoju nieinwazyjnej technologii badań endoskopowych. Pilotażowe badania technologii na pacjentach trwają — spółka planuje przebadać przynajmniej 200 pacjentów do końca przyszłego roku w ramach eksperymentów medycznych oraz badań klinicznych. Założyciele funduszu i Partnerzy Zarządzający to doświadczeni menedżerowie z branży ICT. Do grona inwestorów spółki dołączył Level2 Ventures — fundusz venture capital operujący w Europie Środkowej i Wschodniej od 2021 roku. Wartość ticketu inwestycyjnego udzielonego przez Level2 Ventures twórcom polskiej kapsułki endoskopowej wynosi 2 mln zł.

Smartschool pozyskał ok. 6 mln zł na rozwój AI wyrównującej szanse w edukacji

Zapewnia on zarówno rozwój kompetencji Founderów jak i elementy wsparcia firmy w obszarach zarządzania, marketingu, sprzedaży, HR oraz szeroko rozumianej operacyjności – wyjaśnia Piotr Pawłowski, Partner Zarządzający Level2 Ventures. – W Level2 Ventures jesteśmy przekonani, że BioCam ma ogromny potencjał rynkowy zarówno w Polsce jak i na świecie. Precyzyjne i bezbolesne badanie układu pokarmowego z wykorzystaniem potencjału AI, ma szansę znacząco zmienić sposób, w jaki dzisiaj postrzegamy opiekę zdrowotną i przyczynić się do poprawy zdrowia i jakości życia wielu ludzi.

Kapituła Huawei Startup Challenge wyłoniła 20 najbardziej innowacyjnych projektów

– Jako organizacja biznesowa, która od wielu lat zrzesza przedsiębiorstwa z szeroko pojętego sektora usług biznesowych, wiemy, jak ważne jest budowanie networku opartego na relacjach, który niejednokrotnie ułatwia i przyspiesza rozwój firmy na wielu poziomach. – Chcemy, aby region CEE, a w szczególności Polska, były kojarzone z innowacjami i nowoczesną technologią. W porównaniu do rynku startupowego w Europie Zachodniej mamy jeszcze bardzo dużo do nadrobienia. Wierzymy, że formuła Level2 Ventures oparta na niestandardowym podejściu i partnerskiej współpracy z Founderami, pozwoli ten cel znacząco przybliżyć – podsumowuje Adam Rudowski. Level2 Ventures i RKKVC – wspólnie z Emerald Technology Ventures oraz Nabtesco Technology Ventures (NTV) – zainwestowały w Sea Machines, twórcę autonomicznych systemów sterowania, zaawansowanej technologii detekcji i identyfikacji dla statków morskich.

Rozwiązania firmy pracują już w kilku krajach skandynawskich oraz w Polsce. Obecnie spółka stoi przed wyzwaniem rozwoju na pozostałych rynkach Unii Europejskiej” – powiedział general partner Level2 Ventures Adam Rudowski, cytowany w komunikacie. Level2 zapewni spółkom portfelowym szeroki zakres wsparcia biznesowego i operacyjnego w formule complete environment, dzięki dedykowanemu programowi rozwojowemu – Development4Startups Program oraz współpracy z ekspertami branżowymi. Zakładamy też możliwy scenariusz inwestycji ze strony korporacji w młode firmy, będące bardziej efektywne pod kątem produktów i rozwiązań, niż własne działy R&D.

Startup rozwija również technologie w zakresie wizji komputerowej oraz zaawansowanego gromadzenia danych wzdłuż szlaków żeglugowych. Level2 Ventures wie jak wiele determinacji i ciężkiej pracy Foundera i jego zespołu oraz ilu prób i błędów wymaga odniesienie sukcesu. Uważa go jednak tylko za pierwszy poziom wsparcia, którego potrzebują Founderzy. Doświadczenie menedżerskie, pomoc w rekrutacji talentów, marketing, szkolenia i sprawdzona operacyjność to tylko część tego, co jako Fundusz VC może zaoferować młodym spółkom na wczesnym etapie rozwoju. Założyciele funduszu i partnerzy zarządzający to doświadczeni menedżerowie z branży ICT. Adam Rudowski to założyciel i wieloletni CEO Veracomp S.A., największego dystrybutora VAD w Europie Środkowo-Wschodniej, który w 2020 r.

  1. Dzięki dobrze zaprojektowanym procesom pracy na platformie użytkownicy korzystają z efektu sieciowego otrzymując unikalne na rynku wartości.
  2. Suma zewnętrznego finansowania BioCamu, jakie spółka pozyskała od 2020 roku, wynosi około 10,5 mln zł.
  3. Adam Rudowski to założyciel i wieloletni CEO Veracomp S.A., największego dystrybutora VAD w Europie Środkowo-Wschodniej, który w 2020 r.
  4. Obecnie jesteśmy aktywni głównie na rynku europejskim z racji naszej lokalizacji, ale rosnąca ilość partnerów i klientów zwraca naszą uwagę na rynek amerykański oraz azjatycki – mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Arnold Wierzejski, CEO CTHINGS.COM.
  5. W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia dla młodych spółek i ich założycieli.

Pro Progressio to organizacja wspierająca rozwój przedsiębiorczości w Polsce i Europie. W Klubie Pro Progressio zrzeszone są firmy z sektora Enterprise i MŚP z branż nowoczesnych usług dla biznesu, ICT, przemysłu, logistyki i nieruchomości oraz organizacje sektora publicznego. AutoMEE to Europejska głowa biurka z outsourcingiem Jonestrading odchodzi po globalnym firma oferująca usługi w zakresie zaawansowanej automatyzacji i sztucznej inteligencji, dedykowana małym i średnim przedsiębiorstwom. Naszym celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań SaaS, które umożliwiają efektywne zarządzanie obsługą klienta, procesami biznesowymi i danymi.

– W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia. To, co ma prawdziwą wartość to doświadczenie biznesowe i operacyjne w budowaniu biznesu oraz jego skalowaniu, którym, jako doświadczeni CEO, chcemy się dzielić. Uważamy, że dopiero takie połączenie kapitału oraz silnego wsparcia biznesowego realizowanego w formule partnerskiej współpracy funduszu i startupu pozwala zwiększać szanse na osiągnięcie globalnego sukcesu – mówi Adam Rudowski, założyciel i partner zarządzający Level2 Ventures. „W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia. Uważamy, że dopiero takie połączenie kapitału oraz silnego wsparcia biznesowego realizowanego w formule partnerskiej współpracy funduszu i startupu pozwala zwiększać szanse na osiągnięcie globalnego sukcesu – mówi Adam Rudowski, założyciel i Partner Zarządzający Level2 Ventures.

Zainwestowaliśmy w autoMEE, przełomową platformę optymalizacji i automatyzacji wewnętrznych procesów biznesowych, wykorzystującą zaawansowane technologie AI. CTHINGS.CO digitalizuje i integruje procesy produkcyjne, logistyczne, analityczne i biznesowe. Jest producentem urządzeń 5G, oprogramowania wbudowanego i aplikacji Mity i rzeczywistość Rynku Forex – Globe Trader chmurowych. Zapewnia klientom zintegrowane, bezpieczne i kompatybilne na każdym poziomie systemy transmisji danych, które optymalizują pracę, zwiększają bezpieczeństwo i umożliwiają pełną kontrolę nad procesami. Firma współpracuje z globalnymi operatorami sieci komórkowych i dostawcami infrastruktury 5G.

Salesbook może działać jako autonomiczny system lub w modelu integracji z każdym oprogramowaniem typu CRM/ERP. Rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się zarówno w tradycyjnym modelu spotkań z klientami, jak i w modelu sprzedaży online. Obecnie aplikacja oferuje dedykowane rozwiązania dla fotowoltaiki, energetyki, branży ubezpieczeniowej, telekomunikacji i motoryzacji. Level2 Ventures to nowy fundusz venture capital, który zaczyna działalność na rynku Europy Centralnej.

Program CASPEN4Startups w formule komercyjnej rusza 18 lipca 2022 i jest przeznaczony dla startupów i scale’upów z regionu CEE. Główne filary programu obejmują wzmocnienie networkingu, rekomendacje i możliwości kooperacji z liderami w swoich branżach, szeroko zakrojone działania promocyjne oraz dedykowane inicjatywy edukacyjne. Środki funduszu to w całości kapitał prywatny, pochodzący od założycieli oraz kilku Limited Partners, co pozwala na elastyczne podejście zarówno w zakresie wyboru targetów inwestycyjnych, jak i zarządzania portfelem funduszu.

Podmiot pozyskał 130 mln złotych na inwestycje i zamierza wejść m.in. Wimba stworzyła wysoce innowacyjny technologicznie i zautomatyzowany proces tworzenia dedykowanych ortez i protez dla psów z wykorzystaniem druku 4D i aplikacji na smartfona. W startup na etapie pre-seed jeszcze w czerwcu 2022 roku 4 mln zł zainwestował fundusz Level2 Ventures.

Level2 Ventures to fundusz venture capital operujący w regionie CEE od 2021 roku. Inwestuje w startupy technologiczne z obszarów AI, blockchain, rozwiązań autonomicznych, automatyzacji procesówi OZE, na etapach seed i rundy A. Jednorazowo na inwestycję fundusz zamierza przeznaczać od 250 tys. W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia dla młodych spółek i ich założycieli. To, co ma prawdziwą wartość to wsparcie biznesowe, wieloletnie doświadczenie menedżerskie oraz pomoc w budowaniu kompetencji strategicznych.

Wraz z kapsułką endoskopową, firma opracowała system analizy obrazowej wspierany AI, który umożliwia automatyczną detekcję zmian patologicznych oraz wspiera lekarza w procesie diagnostycznym. Innowacyjne podejście pozwala znacząco skrócić czas badania oraz jego analizy, oszczędzając czas zarówno pacjenta, jak i lekarza. Spółka dotychczas pozyskała kapitał od funduszy inwestycyjnych, takich jak LT Capital, oraz anioła biznesu, Dawida Urbana, inwestora z doświadczeniem w branży nowych technologii. „Strategia funduszu zakłada reinwestycję kapitału pozyskanego z exitów, co w okresie następnych siedmiu lat ma pozwolić osiągnąć pozycję największego funduszu venture w regionie CEE” – czytamy w komunikacie. DBR77.com jest pierwszą w Europie Platformą Robotów, łączącą w jednym miejscu społeczność producentów robotów, integratorów linii produkcyjnych, inwestorów (właścicieli linii produkcyjnych) i doradców. Marketplace oferuje funkcjonalną aplikację 3D, w modelu SaaS, umożliwiającą wstępną koncepcję robotyzacji procesu produkcyjnego.

Piotr Pawłowski od 30 lat związany jest ze spółkami sektora ICT (m.in. AB S.A., Comarch S.A. i GTS Poland). Jako CEO w Grupie 3S, przeprowadził firmę od pozycji niedużego regionalnego operatora telco i data center do pozycji ogólnopolskiego lidera rozwiązań ICT. Był również odpowiedzialny za proces sprzedaży i włączenia aktywów 3S do struktur Grupy Play.

Oferujemy ją founderom i zarządom w ramach naszego autorskiego Programu Development 4Startups. Działamy w CEE, na inwestycje przeznaczyliśmy 130 mln zł kapitału prywatnego. Interesują nas firmy technologiczne z obszarów AI, blockchain, digitalizacji procesów, rozwiązań autonomicznych i OZE. Level2 Ventures na inwestycje w startupy przeznaczy ponad 130 mln zł pochodzących ze środków prywatnych. Level2 zapewni spółkom portfelowym, niespotykany dotąd na rynku, szeroki zakres wsparcia biznesowego i operacyjnego w formule complete environment, dzięki dedykowanemu programowi rozwojowemu – Development4Startups Program oraz współpracy z ekspertami branżowymi.

Inwestycje.pl to portal, w którym znajdziesz aktualne wiadomości z kraju, bieżące informacje ze spółek, komentarze, analizy i opinie. Opatentowane oprogramowanie Move AI wyodrębnia naturalny ruch człowieka z materiału wideo za pomocą zaawansowanej sztucznej inteligencji, wizji komputerowej, biomechaniki i fizyki, automatycznie dostosowując dane do modelu postaci. Materiał można przechwytywać w dowolnym środowisku, używając standardowych kamer i smartfonów, bez potrzeby kostiumów, znaczników ani dodatkowego sprzętu. W Level2 Ventures szukamy innowacyjnych i ciekawych projektów, dowodzonych przez Founderów pełnych pasji i zaangażowania, którzy wierzą, że ich rozwiązania zmienią świat na lepsze. Talent Alpha to kompletna platforma Talent Intelligence & Marketplace pozwalająca na skuteczne zarządzanie talentami IT w organizacji. Doświadczenie menedżerskie, pomoc w rekrutacji talentów, marketing, szkolenia i sprawdzona operacyjność to tylko część tego, czego możesz od nas oczekiwać.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *